Terapia Simontonowska – w walce z depresją

Każda osoba, zarówno z tendencjami do depresji, jak i chcą zachować higieniczny tryb życia – powinna zostać Menedżerem własnego zdrowia. Jest wiele ścieżek dojścia do zdrowia, najważniejsze to wybrać te, które będą dla nas skuteczne i przyjemne.

Geny nie muszą być przyczyną naszych chorób jeśli trafimy na dobry grunt – geny nie muszą się aktywować.

Psychoneuroimunnologia – psychika stoi za aktywacją genów prowadzących do chorób.

Po pierwsze: Unikaj tego co Ci szkodzi, a bierz garściami to co działa na Ciebie dobrze (czyli wszystkich emocji, które nam szkodzą)

Samokrytyka prowadzi do perfekcjonizmu. Perfekcjonizm prowadzi do przewlekłego stresu. Zazdrość pojawia się gdy się porównujemy. Natomiast poczucie winy skorelowane z niskim poczuciem własnych wartości prowadzi do ucieczki

Po drugie: Świadomy oddech – życiodajny oddech.

Wyobraź sobie, że bierzesz oddech z pozytywną energią, a wydychasz z organizmu wszystko co złe, łącznie ze wszystkimi toksynami. Myśl prowadzi do powstania emocji (dobrej lub złej), a emocja prowadzi do reakcji fizjologicznej u człowieka, prowadzącej do powstania np. hormonu stresu i neuroprzekaźników.

Terapia simontonowska polega na prostocie. Dr Simon naświetlał ludzi chorych na raka, ale ludzie często rezygnowali z radioterapii, ponieważ brakowało im nadziei. Dlatego nie skupiamy się na odpowiedzi dlaczego (np. zachorowałem), lecz co tu i teraz mogę zrobić dla siebie?

Co muszę zrobić dzisiaj żeby dobrze się czuć? To pytanie zadajcie sobie codziennie.

Nie obwiniaj się za nic.

Pozwalaj sobie na przebywanie w stanie nieuwarunkowanej świadomości. Jest to np. nic nierobienie lub aktywność bez osądu. Siedzenie i bycie częścią.

Po trzecie, zaakceptuj, że “Wszystko jest tak jak powinno być, a nic nie jest tak jak być nie powinno”. Jak jest u nas smutek, to znaczy, że jest też jakaś przyczyna. Poza tym emocje mają wartość informacyjną. Nie powinniśmy jednak osądzać tej przyczyny.

Szkodliwe emocje – unikaj ich

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Terapia Simontonowska – w walce z depresją"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*