Naturalne sposoby diagnozy i leczenia depresji/przewlekłego zmęczenia

Jeśli od dłuższego czasu odczuwasz objawy, które mogą kojarzyć się z depresją lub korzystasz już z leków antydepresyjnych, sprawdź co możesz zrobić, aby w naturalny sposób pozbyć się depresji lub przyspieszyć odstawienie antydepresantów.

Jedną z przyczyn Twojego fatalnego samopoczucia lub ciągłego zmęczenia może być Borelioza, której natomiast przyczyną jest przedostanie się bakterii do organizmu po ukłuciu kleszcza. Do objawów Boreliozy oprócz symptomów depresyjno-podobnych można zaliczyć także rumień w miejscu gdzie zostaliśmy ugryzieni przez kleszcza. Jeśli cierpisz na depresji i przypominasz sobie, że miałeś kiedyś kleszcza, poproś swojego lekarza lub zrób badanie krwi prywatnie na Boreliozę – należy wykonać badanie JgG oraz JgM.

Za Twoje fatalne samopoczucie mogą także odpowiadać grzyby i pasożyty obecne w Twoim organizmie. W takim przypadku podczas wizyty u lekarza rodzinnego poproś o badanie na obecność grzybów i pasożytów. Często zdarza się, że badanie krwi nie wykazuje obecności grzybów i pasożytów. Profilaktycznie możesz skorzystać z ziołowych suplementów diety dostępnych w aptekach, aby pozbyć się grzybów i pasożytów.

Twoje fatalne samopoczucie może być także spowodowane niedoborem witaminy B12 lub innych witamin z grupy B. O ile badanie poziomu witaminy b12 we krwi nie jest aż takie drogie, to wykonanie badania poziomu wszystkich witamin z grupy B we krwi to koszt około 1000-1500 zł w zależności od laboratorium.

Najprostszy i najtańszy sposób na regeneracje układu nerwowego i zmęczenie to suplementacja kompleksu witamin m.in. z grupy B oraz minerałów. Jednym z droższych, ale wysokiej jakości, suplementów należy kompleks witamin i minerałów marki Solgar. Również witaminy i minerały marki Olimp lub Centrum mogą okazać się pomocne. Witaminy i minerały Solgar Male Multiple dla mężczyzn to koszt 92 zł za opakowanie w którym dostępne jest 60 kapsułek. Na początek możesz spróbować suplementacji tańszym produktem. Jeżeli natomiast odczuwasz zmęczenie, a w dodatku mało czasu spędzasz na słońcu lub w okresach jesienno-zimowych, polecamy suplementacje witaminy D3 (dzienne zapotrzebowanie to 2000 jednostek) + K2 MK-7.

foto ilustracyjne – pixabay.com

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Naturalne sposoby diagnozy i leczenia depresji/przewlekłego zmęczenia"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*