Diagnozowanie depresji

Jeśli przez dłuższy okres czasu Twoje samopoczucie nie jest na najlepszym poziomie, odczuwasz długotrwały smutek oraz brak energii – to mogą być początki depresji lub nerwicy. W psychiatrii przyjmuje się, że do objawów depresyjnych można zaliczyć złe samopoczucie, zły stan psychiczny, który trwa ciągle przez okres 2 tygodni. Ale czy warto od razu udać się na wizytę do psychiatry i korzystać z farmakoterapii?

Jedną z przyczyn naszego gorszego samopoczucia może być niedobór witaminy D3. W Polsce spora część osób może cierpieć na niedobór tej witaminy. Badanie poziomu witaminy D3 nie jest drogie, dlatego jeśli odczuwasz przygnębienie i przedłużający się smutek, zacznij od tego badania. W prywatnych laboratoriach to koszt od 30 do 100 zł (w zależności od laboratorium).

Jeśli okaże się, że masz niedobór witaminy D3 – jak najszybciej rozpocznij suplementacje. Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na witaminę D3 to 2000 jednostek, jednak przy dużych niedoborach można stosować początkowo dawki nawet od 6000 do 10000 jednostek na dobę. Przy długotrwałym uzupełnianiu witaminy D3 – warto kupić suplement diety z witaminą D3 wzbogacony o witaminę K2 MK-7. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę K2 MK-7 to 75 mikrogram – jednak przy suplementacji dużych dawek witaminy D3 warto suplementować także witaminę K2 MK-7 w dawce nawet 200 mikrogram na dobę.

foto ilustracyjne – pixabay.com

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Diagnozowanie depresji"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*